Dünyanın 7 Harikası Slayt Sunum

dunyanin_yedi_harikasi_slaytZamanı olmayan veya okullarda kısa bir bilgilendirme yapılması açısından hazırladığımız dünyanın yedi harikasının slaytı hazır! Bütün öğrencilerin bu güzel harika yerleri dünyanın yedi harikası sunumunu yaparak öğrenmesini umuyoruz. Slayt içerisinde Antik Çağ harikaları (UNESCO onaylı) anlatılmaktadır.

Sunumu indir

dunyanin_yedi_harikasi_slayt1

Dünyanın yedi harikası eserleri bir çok kölenin, mimarın ortak çalışması sonucunda ortaya çıkmış milattan önceki eserlerdir. Harikalardan bir çoğu  yangın veya da doğal afetler sonucu günümüze kadar gelmeyi başaramamıştır.

Dünyanın 7 harikasının asıl ismi antik çağ harikalarıdır. Bunun asıl nedeni hepsinin M.Ö yapılar olması ve gerçekten hepsinin de gizemli (İnsan gücüyle devasa yapılar olduğundan) yapıya sahip olmasıdır. Dünyanın yedi harikası sunumunda Babil’in asma bahçeleri genellikle birçok kişi tarafından en çok merak edilen bir eser olmuştur. Günümüzde harikalardan yalnızca Keops piramitlerini canlı olarak görebiliriz.

İsviçre’de bir yeni dünyanın yedi harikası vakfı (New7wonders) tarafından 21 adet eser final eseri olarak göstermiştir. Dünyanın yedi harikasının yeniden seçimi için bir web sitesi kurmuşlardır. Bu harikalar UNESCO tarafından onaylanmadığı ( Telefon / Web sitesinden oylama yapıldığından herkes kendi ülkesindeki eser için oy vermiştir.) için biz Dünyanın yedi harikası slaytı  içerisinde yalnızca Antik Çağ harikalarını yani Dünyanın yedi harikası’nı inceleyeceğiz.

Dünyanın 7 Harikası Slayt Sunum” üzerine 13 yorum

  1. Hoca ödev vermişti. Slayt içerisinde istediğimi buldum hatta yalnızca istediğim değil hem benim için faydalı hem de sınıfta gösterileceği için herkes için faydalı olacak bir takım bilgiler öğrendim. Arkadaşlarıma bu stide öğrenilecek çok şey olduğunu dile getirebilrim. Dünyanın yedi harikası için bu siteyi inceleyin ve öğrenin derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir