Dünyanın 7 Harikası Slayt Sunum

dunyanin_yedi_harikasi_slayt

Dünyanın yedi harikası slayt içerisinde harikaların bir çok resmini ve tarihleri hakkında detaylı bir bilgilendirme bulma imkânınız sunulmaktadır. Bütün öğrencilerin bu güzel harika yerleri dünyanın yedi harikası sunum yaparak öğrenmesi eksik kalabilir. Yalnız özet ve ilk adım olarak değerlendirilirse çok güzel bir uygulama olacağanı düşünmekteyiz.

Sunumu indir

dunyanin_yedi_harikasi_slayt1

Dünyanın yedi harikası eserleri çok uzun yüzyıl sonucunda ortaya çıkmış millittan önceki eserlerdir. Harikalardan bir çoğu  yangın veya da doğal afetler sonucu günümüze kadar gelmeyi başaramamıştır.

Dünyanın 7 harikası için genellikle antik çağ olarak geçse de bunun asıl nedeni hepsinin MÖ yapılar olması ve gerçekten hepsinin de gizemli yapılara sahip olmasıdır. Dünyanın yedi harikası sunum da Babil’in asma bahçeleri genellikle birçok kişi tarafından en çok merak edilen bir eser olmuştur. Günümüzde sadece görme imkanımız olan Dünyanın yedi harikası Keops piramitlerini canlı olarak görebiliriz. Birçok Dünyanın yedi harikası slayt gösterisinde Mısıra gitmiş kişiler tarafından Keops piramidi fotoğraflanmış ve devasal büyüklükte bulunana bir baş eserde olsa da bununla birlikte 2 tane daha bundan biraz daha küçük piramit bulunmaktadır. Sizlerde ödevlerinizde dünyanın yedi harikası sunum olarak bunu vurgulayabilirsiniz.

Şu an İsviçre’de bir yeni dünyanın yedi harikası vakfı (New7wonders) tarafından 21 adet eser final eseri olarak göstermiştir. Dünyanın yedi harikası‘nın yeniden seçimi için bir web sitesi kurmuşlardır. Bu harikalar UNESCO tarafından onaylanmadığı için biz Dünyanın yedi harikası slayt  içerisinde yalnızca Antik Çağ harikalarını yani Dünyanın yedi harikası’nı inceleyeceğiz. Ayrıca Dünyanın yeni yedi harikası’nda 6 yıllık bir süre zarfı oylama devam etmiş olup dünyanın yeni 7 harikası olarak yeniden belirlenmiştir. Belirlenen eserler var olan eserler olup dünyanın 7 harikası kabul edilmiştir.

Dünyanın 7 Harikası Slayt Sunum” üzerine 12 yorum

  1. Hoca ödev vermişti. Slayt içerisinde istediğimi buldum hatta yalnızca istediğim değil hem benim için faydalı hem de sınıfta gösterileceği için herkes için faydalı olacak bir takım bilgiler öğrendim. Arkadaşlarıma bu stide öğrenilecek çok şey olduğunu dile getirebilrim. Dünyanın yedi harikası için bu siteyi inceleyin ve öğrenin derim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir