Hakkımızda

dunyaninyediharikasi.net

2007 yılında new7wonders adlı bir organisazyon firması tarafından Antik çağ Harikalarına alternatif olarak tekrar seçilen dünyanın 7 harikasının resimlerini, tarihçelerini, belgesellerini ve ilginç özelliklerini aktarmayı hedeflediğimiz yolculuğumuza 2013 yılının Ekim ayında çıktık. Öncelikle 14 harika için kısa bir özet çıkardık. Her biri için ayrı ayrı konular açtık. Daha sonra bu 14 harikanın içerisinde olduğu, kelime sayısı 5000’i geçen bir makale hazırladık. Bu makale içerisinde her biri için özel oluşturduğumuz makaleler yerine ayrıntıya başvurduk. Bu ayrıntılar içerisinde mimari alt başlığını da kullandık.

Dünyanın yedi harikası kuşkusuz gezi tutkunları için önemli bir başlık taşıyor. Gezi tutkunları gidecekleri yerin mimarisine, doğasına ve tarihine dikkat ederek yolculuk ederler. Bazı harikalar gerçekten doğa ile iç içe iken (Kurtarıcı İsa heykeli gibi) bazıları ise kendisine has mimari özelikleri(Keops Piramidi gibi) ile misafirlerinin ilgisini çeker. UNESCO tarafından seçilen Antik çağ harikalarının içerisinde bugüne kadar gelmeyi başaran ve bundan 5000 yıl önce yapılan Keops Piramidinin her bir taşı ton ağırlığında olması ve yapımından sonra bütün işçileri öldüren Kral Khufu nedenli nasıl yapıldığının bilinmemesi Mısır Piramidlerinin gizemini artırıyor.

Dünyanın yedi harikası içerisinde gezilecek olanları arıyorsanız yeni Dünyanın yeni yedi harikasına bakmalısınız. Çünkü Antik Çağ Harikaları olarak adlandırılan eski harikalarından günümüze kadar yalnızca Keops piramitleri direnmiştir. Bunun dışında kalan piramitlerin tümü doğa koşullarına veya şavaşlara yenik düşmüştür.

Amacımız

Öncelikle başlangıç hedefimiz elbette harikaların tanıtımı daha sonra Dünyanın yeni yedi harikası seçilirken finalist kalmayı başaran yapıları incelemek. Eğer ki bu aşamayıda başarılı bir şekilde tamamlarsak bundan sonra yapacağımız gezilecek harika yerleri bulmak olacaktır.

Hakkımızda” üzerine 2 yorum

  1. nasıl bir Türkçe ile yazılmış bu site anlamadım. Bu kadar kötü bir anlatım olamaz, madem bilgilendirme amaçlı bir yazı yazıyorsunuz bir zahmet düzeltme zahmeti de gösterin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir